Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Site Haritası (Sitemap) Nedir? Nasıl Oluşturulur?

opencart sitemap
Google'ın veya diğer arama motorlarının web sitenizi nasıl keşfedeceğini hiç hayal ettiniz mi? Web sitesinin arama motorunda görünmesine yardımcı olan arama motoru botları denen bir şey var. Google söz konusu olduğunda, bu botlar "Google Örümcekleri", "Google Botları" veya "Google Tarayıcıları" olarak adlandırılır. Google örümcekleri, tarayabilecekleri her şeyi keşfetmek için her zaman kaçarlar. Dahili (web siteleri içinde hareket ederek) veya harici (farklı bir siteye giderek) bir bağlantıdan diğerine geçerek web'i keşfetmeye devam ederler. Google en çok tercih edilen arama motoru olduğundan, web sitenizin ve tüm önemli sayfalarının üzerinde olması çok önemlidir. Sitenin artan boyutları ve karmaşıklığı nedeniyle, Google 2005 yılında XML formatını kullanmak için tasarlanmış yeni bir protokol geliştirdi. Bu protokol " XML Site Haritası " olarak bilinir. Peki Site Haritası nedir? Site haritasına sahip olmanın faydaları nelerdir? Aklınızda çok fazla soru var. Endişelenmeyin; hepsine cevaplarımız var.

Sitemap Nedir?

"Site Haritası" veya " Sitemap", bir web sitesinin tüm önemli sayfalarının listesini içeren bir dosyadır. Hepsinin tek bir dosyada "XML Site Haritası" içinde saklanmasının nedeni, tarayıcıların tüm sayfaları dahili bağlantılar aracılığıyla keşfetmek yerine tek bir yerde bulmalarına yardımcı olmasıdır.

Web Sitelerde Sitemap Ne İşe Yarar?

Bir web sitesini optimize etmeye yardımcı olacak çeşitli arama motoru optimizasyonu püf noktaları ve ipuçları vardır ve bunlardan biri site haritalarıdır. Bazen site haritalarının önemi büyük ölçüde küçümsenir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir site haritası web sitesinin gerçek bir haritasıdır, yani bir sayfada sitenin yapısını, içindeki bölümleri, bunlar arasındaki bağlantıları vb. gösterirsiniz. Site Haritaları web sitesinde gezinmeyi kolaylaştırır ve web siteniz için güncellenmiş bir site haritanız olduğunda, bu sadece kendiniz için değil, arama motorları için de iyidir. Site Haritaları, bir web sitesinin bir arama motoruyla iletişim kurmasının çok önemli bir yoludur. Robotlar (.txt) bir arama motoruna web sitesinin hangi bölümünün indeksleme için dahil edilmeyeceğini söyler ve web site haritası bu arama motorlarına nereye gitmelerini istediğinizi söyler.

Site Map Nasıl Oluşturulur?

XML sitemap oluşturma oldukça kolaydır. Bu özellikle WordPress kullanıcıları için geçerlidir.  Google XML Site Haritaları eklentisini indirmeniz yeterlidir. Eklentiyi etkinleştirin ve sihrini yapmasına izin verin. Web siteniz için otomatik olarak bir site haritası oluşturacaktır. Ayrıca site haritanıza otomatik olarak yeni yayınlanan gönderileri veya sayfaları dahil eder, böylece manuel olarak girmenize gerek kalmaz. Site haritanızı oluşturduktan sonra, Google sitemap ekleme adımına geçebilirsiniz.

Sitemap Neden Önemli?

Genel olarak, web siteniz bir site haritasına sahip olmaktan faydalanacaktır, çünkü arama motorları bunu listelenen sayfaları taramak ve dizine eklemek için bir davet olarak görür. İki tür site haritası vardır: HTML ve XML, her biri kendi arama motoru optimizasyonu için kendi kullanımlarına ve değerlerine sahiptir.

Opencart ve Sitemap

Çok fazla ürünü ve kategori olan opencart sitelerinde opencartın default sitemap çalışmamaktadır. Opencart sitemap oluşturucu modülüyle sitemap birden fazla parçada oluştur ve yüksek ürün adetlerinde bile performanslı bir şekilde çalışır. Opencart siteler için site haritası şu şekilde olmaktadır :  https://www.opencartglobal.com/sitemap.xml
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,143 cevap

3,712 yorum

8,131 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...