Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Villa Yaptırmak İsteyenlere 10 Dekorasyon Önerisi


Bir villanız var mı veya kendinize bir tane inşa etmeyi mi planlıyorsunuz? Bir villa, lüks yaşamın nihai biçimi olmalıdır. Bugün, bu mülkler büyük ölçüde lüks tatil köyleri ve yatılı yerler ile sınırlı olduğundan, bir villa sahibini oldukça kıskandırabilir. Villa dekorasyon örnekleri, yaşam standardı ve işlevsellik söz konusu olduğunda diğerlerinden ayrı duran bazı villalar. Villanızın sunduğu panoramik manzara ne olursa olsun bu villa dekorasyon fikirleri alıp mevcut mülkünüzü lüks bir alana dönüştürebilirsiniz.

Tasarımın Tekdüzeliği
Bir villa ezici olabilir ve büyük tuval nedeniyle zıtlıklar, çelişkiler ve canlı tonlarla oynamaya cazip gelebilir. Bu işe yarasa da, bunun nasıl yapılacağına dair kesin bir plan olmalı. Alternatif olarak, en iyi sonuç veren şey, tasarımın bir bütünlüğüdür. Pastel, gri, bej gibi nötr veya tanıdık bir palete yapıştırın. Bunları daha derin ve daha koyu bir renk tonuyla karşılaştırın. Koltuk takımlarından mobilyalara, duvar kağıtlarından aksesuarlara kadar her şeyde bu tasarıma devam edin. Renk çok monoton görünüyorsa, renkli yastıklar veya özel bir avize ile bir kontrast ekleyin. Bu ev tasarımının etrafında çalışın ve görünüşü sürekli değiştirmenin ne kadar çok yönlü olduğunu görün.

Bastırılmış İhtişam
Zenginlik ve lüks için en iyi yer villalardır. O kadar çok alan var ki, bunaltıcı hissettirmiyor. İhtişamı doğru bir şekilde elde etmenin püf noktası aşırıya kaçmak değil, birbiriyle iyi oturan unsurlara sahip olmaktır. İyi aydınlatılmış asma tavanlar, mat altın kaplamalı panelli fuayeler, duvarlar ve ahşap zeminler, süslü avizeler, ne hafif ne de çok ağır olan iyi oturan tasarım öğeleridir. Kullanımlarında önemli olan yine tasarımın tek biçimliliğidir. Özel bir oda seçin. Oturma odası veya yemek odalarında bastırılmış zenginlikle oynayın.

Eski Dünya Cazibesinin Dokunuşu
Evler yaşamak içindir. Hayatımızın büyük bir bölümünü dinlenmek ve iyileşmek için harcadığımız yerdir. Özellikle bir villada aşinalıkla çevrili olmak iyi olur. Eski dünya cazibesinin bir dokunuşu anıları geri getirir, tanıdık gelir ve aynı zamanda sahip olduğunuz veya aileniz tarafından verilen şeyler için yer bulmanıza yardımcı olur. Evinizi eski mobilyalar, süslü kilimler, asma avizeler ile süsleyin. Villanızı eski tablolarla dekore edin. Eskiden hoş bir cazibe vardır ve villa, sonunda devredeceğiniz mirasınız olur.

Her Şey İçin Alan
Muhafazakar villa için her şey için alan bırakın. Bir şeyle aşırıya kaçmayın ve diğerini kaybetmeyin. Örneğin, toplamak istediğiniz türden bir mobilya ise, çoğunu da yapmadığınızdan emin olun. Seyahatlerinizden, çocuk eşyalarınızdan ve sevdiklerinizden temel aksesuarlar, kilimler, koleksiyon parçaları için yer açın. Mutfakta açık ve kapalı raflar, buzdolapları ve diğer cihazlar için yer açın. Banyoda havlu ve banyo malzemeleri için yer bırakın. Her şey için alan olsun ve ayrıca hiçbir şeyin olmadığı alanlar olsun.

Sessiz Sakinleştirici Nişler
Geniş alanlarına sahip villalar genellikle her şeyi halleder, ancak kişinin sadece meditasyon yapıp rahatlayabileceği yeterli sessizliğe sahip değildir. Villaları ziyaret ettiyseniz, yaşamın ne kadar kaotik olabileceği düşünüldüğünde, evin etrafındaki bu tür alanların mutlak bir zorunluluk olduğunu fark etmişsinizdir. Bu alanı zorlamak gerekli değildir, ancak daha doğal ve sakinleştirici hale getirmek için tasarımdan evrimleşmelidir. Örneğin oturma odasında, ışığın içeri girmesi, balkonları genişletmesi ve bitkileri, saksıları ve doğal taş levhalarla doldurması için baş üstü bir çatı boşluğuna sahip doğal yeşilliklerle çevrili su kütleleri oluşturun. Sakin bir akşam geçirmek veya gitarınızla takılmak için pencere oturma yerleri ve nişler oluşturun. Hayat sizi yolculuğuna çıkardığında ve siz huzur dolu anlar bulmaya çalıştığınızda bu nişler çok önemli olacak.

Aile Eğlencesi Planlayın
Muhafazakar villa dekorasyonu büyük hacimler yarattığından, farklı etkinlikler için alan yaratırlar ve herkes genellikle kendi işiyle meşgul olur. Aileleri bir araya getirmenin bir yolu eğlence odalarıdır. Villalar, mini konferans alanlarının ofis odaları olarak ikiye katlanabilen geniş, ses geçirmez eğlence odalarının oluşturulmasını sağlar. Bu şekilde, iş için fazla seyahat etmenize ve ihtiyaç duyulduğunda tüm aileyi bir araya getirmenize gerek kalmaz.

Dışarıda Oturmak
Keyif almak ve yansıtmak için sakin ve sessiz bir alan yarattığınız kadar, hiçbir şey bir balkonun değerinden daha iyi olamaz. Daha küçük balkonlara sahip dairelerin aksine villalar, geniş dış mekanlar, ayrıntılı mobilyalı balkonlar, bir bar ve diğer villa dekorasyon fikirleri unsurları yaratmak için etrafta oynanabilir. Bunlar aynı zamanda eğlence alanları olarak ikiye katlanabilir veya arkadaşlar ve aileler ile kutlama yapabilir. Oturma yerleri veya balkonlar akıllıca bir planlamaya ihtiyaç duymaz, sadece kaçabileceğiniz alanı yaratmak için doğru zihin çerçevesine ihtiyaç duyar.

Aile Odaları
Muhafazakar villa herkesin bir araya gelebileceği ayrıntılı yemek alanları ve aile odaları, bir villa sahibi olmayı değerli kılar. Özellikle herkesin kendi işini yaptığı ortak ailelerde, günde bir kez yetişmek gerçekten özeldir. Yemek ve yemek pişirme alanı, hareketleri kolaylaştıracak şekilde tasarlanabilir. Büyük sarkık avizeler, içecek dolapları ve yakın depolama alanı ve göz alıcı duvar dekoru, aile alanlarını parlak, çekici ve canlı hale getirmede uzun bir yol kat ediyor.

Büyük Banyolar
Villalarda asla banyolardan ödün vermeyin. Geniş alan, kullanışlı olan pek çok nişin oluşturulmasını sağlar. Villalarda havlu ve banyo malzemeleri için depolama alanları, lavabo üstü depolama ve diğer gerekli armatürler, küvet ve duş alanları mevcuttur. Bu alanı optimize edin çünkü burada gününüze başlayacak ve gününüzle biteceksiniz. Ayrıca dolaşmak için alan yaratmayı da unutmayın. Çoğu banyo bunu hesaba katmaz ve bu nedenle sık sık dökülme ve kayma meydana gelir. Nötr renkler kullanın ve banyonuzun kendi çekiciliğini nasıl taşıdığını izleyin.

Ev Bar Çoğu evde bar alanları oluşturmak mümkün değildir. Ancak villalarda sergileyebileceğiniz ve sergileyebileceğiniz çeşitliliği hayal edin! Yeteneklerinizi sergilemenize, arkadaşlarınızla büyük bir başarı elde etmenize yardımcı olur ve dahası, her seferinde evinizden çıkmanızı gerektirmez. Muhafazakar villa kendi lüksü vardır ve bir ev barı sahibi olmak bunlardan biridir.  Bu konseptte tasarlanmış villalarda konaklamak isteyenler https://kalkanvilla.org/tr/muhafazakar-villa/ adresini ziyaret edebilirler.
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,851 soru

8,126 cevap

3,710 yorum

8,093 kullanıcı

Son Sayfalar

En Yaygın Tercüme Alanları Nelerdir?

İnşaat E-ticaret Çözümleri

Kümes Kurulumu

Çelik Konstrüksiyon

Villa Yaptırmak İsteyenlere 10 Dekorasyon Önerisi

Opencart Sitemap

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı

...