Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

1000 metre kare bina(bodruma tır girecek

0 beğenilme 0 beğenilmeme
166 kez görüntülendi
Betonarme Yapılar kategorisinde misafir tarafından soruldu
boyu 27 metre eni 37 metre olan 1000 metrekare taban alanlı bina yapılacaktır.bodrum kat yüksekliği 5 metre(tır yüksekliginden dolayı).zemin 3.5 m asma kat 3 metre olacak.toplam 3 kat.Bodrum kata TIR girecektir.Tırın girmesi ve içerde manevra yapabilmesi için kolon boyutları kiriş boyutları döşeme tipi ve boyutları, temel boyutları nasıl olmalıdır.binanın 37 metre olan kısmında eşit aralıklarla 8 dükkan yapılacaktır.
İnşaat Mühendisi tarafından yorumlandı
Projeyi de çizim verelim mi ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
insaatofis tarafından cevaplandı
Tır manevra ölçülerinin hesaplanması dışında projeyi çizmek için gerekli tüm bilgiler zaten sorunun içerisinde verilmiş.

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 124 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 574 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 881 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 171 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

1,726 soru

3,067 cevap

756 yorum

2,610 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...