Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

taze beton numune

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
113 kez görüntülendi
3 ay önce Diğer kategorisinde BY_BSK C14 (16 puan) tarafından soruldu

temel bi soru sormak istiyorum;


beton dökümü sırasında aldığımız taze beton numunesinin karakteristik özelliğine ulaşması için belli sıcaklıkta 28 günlük su kürü uyguluyoruz. aslında aldığımız taze beton numunesinin daha kötü şartlarda standartına ulaşıp ulaşmayacağını kontrol etmek daha güvenli olmaz mıydı? sonuçta şantiyede dökülen betonların kimine su damlası dahi değmiyor

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce muhammedozdemir C14 (62 puan) tarafından cevaplandı
3 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
bu dönem betonarme 1 alıyorum ders notlarına çalışırken aynı mikserden alınan numunelerden bir kısmı laboratuvar koşullarında standartlara uygun bakım yapılıyor diğer kısım ise şantıiye koşullarında dökülen betonu mümkün olduğunca yakın temsil edebilmesi için aynı maceralardan geçiriliyor sonuçta başınç deneyi karşılatırmalarında şantiye şartlarında saklanan numune daha düşük basınç dayanımına sahip çıkıyor bu nedenle  yazar tarafından  pratik amaçlar için numunelerin şantiye şartlarında saklanması tavsiye edilmiş sebebi anlaşılacağı üzere dökülen betonu daha iyi temsil etmesi                kaynak : eskişehir osmangazi üniversitesi /ahmet topçu /betonarme 1 ders notları

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 67 kez görüntülendi
20, Ekim, 2014 Kaba İnşaat kategorisinde İnşaat Mühendisi C50 (9,392 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 291 kez görüntülendi
15, Ekim, 2014 Betonarme Yapılar kategorisinde concrete C16 (105 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 77 kez görüntülendi
1 ay önce Diğer kategorisinde Emre_Aktas C14 (5 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 129 kez görüntülendi
10 ay önce Diğer kategorisinde İnşaat Mühendisiiiii C14 (69 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 436 kez görüntülendi
13, Kasım, 2016 Diğer kategorisinde koraykoray C16 (194 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,989 soru

5,057 cevap

1,907 yorum

4,332 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...