Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İkinci yabancı dil öğrenmek?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
3 beğenilme 0 beğenilmeme
271 kez görüntülendi
17, Ağustos, 2018 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde elinoglu C14 (69 puan) tarafından soruldu
Yeni mezun inşaat mühendisiyim, şantiyede çalışıyorum. Yaklaşık bir sene dolmadan bitecek bir projedeyim. Burası bitince yurtdışına çıkmak istiyorum. İşlerin azaldığı ve tanıdık olmadan çıkmanın zor olduğu söyleniyor.

Bu süre içinde Rusça veya Fransızca öğrenmeli miyim, güncel hangi ülkelerde iş alabiliyoruz? Bir sene içinde ilerleme kaydedebilir miyim ve bu ülkelerde iş bulma şansım nedir tanıdık olmadan?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
18, Ağustos, 2018 hasipsaci C30 (1,300 puan) tarafından cevaplandı
Dil öğrenme seçimin gayet mantıklı bir karar olacaktır. Şuan Türkiye piyasasının durumu ortada ben yerinden olsam önceliğimi şu şekilde sıralardım: İngilizce, Arapça ve Rusça diye zaten şu sıralar en hareketli piyasa arap piyasasıdır. 
18, Ağustos, 2018 elinoglu C14 (69 puan) tarafından yorumlandı
Katar Bae gibi ülkelerde işler sırf İngilizce ile yürütülüyor diye biliyorum, Arapçanın da birçok lehçesi varmış her ülke farklı şehçe konuşuyormuş sanırım, o yüzden düşünmedim Arapçayı.

Rusça var aklımda ama Rusyada alınan işler azalıyor mu bilgim yok. Dil öğrenmek ciddi emek istiyor boşuna aylarımı yıllarımı da vermek istemem tabi o ülkelerde iş bulmak çok zor olacaksa.
18, Ağustos, 2018 hasipsaci C30 (1,300 puan) tarafından yorumlandı

Hem ne demişler: Bir lisan bir insan demektir. Olaya bu açıdan bakacaksın...


Olaya o yönden bakarsan şuan durman bile vakit kaygı, sonuçta hayatımız zamana bağlı geçen zamanı durduramıyorsun. Arapça farklıymış gibi gelebilir sana nasıl genel İngilizceyi öğreniyorsan arapçayı da öyle öğrenmelisin. Lehçeye bağlı kalmamalısın lehçe daha çok sömürge altında yaşamış olan ülkelerde sık olmaktadır. Rusya ile olan ticaret ilişkilerimiz her zaman vardır onun için sektörel olarak şuan yatırımlar yapılmakta. Öyle her duyduğumuza bağlı kalmamalıyız. Mühendis olacaksın ne yapacağını iyi bellemen lazım. 


30, Ağustos, 2018 İnşaat Mühendisi C50 (17,543 puan) tarafından yorumlandı
Arapça dışında katılıyorum; Arapça nedir abi, neden arapça öğrenerek ortadoğu ülkelerini hedefleyelim. Ben şuan bir dil öğrenemeye vakit ayırabilrsem; Almanca öğrenirdim. Bu sayede hedefim avrupa firmaları olurdu. almanca, pek çok avrupa ülkesinde geçerli bir dil. İlk etapta Almanca ile Türkiye'de iş yapan Alman firmaları hedeflenip daha sonra Avrupa kapısı açabilir.
30, Ağustos, 2018 elinoglu C14 (69 puan) tarafından yorumlandı
Türkiye'de iş yapan çok fazla Alman firması var mı bilmiyorum, iş alanını daraltmış olmaz mıyım? Rusça öğrenerek daha fazla şirkete hitap etmiş olmaz mıyız?YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 350 kez görüntülendi
31, Ocak, 2016 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde misafir tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 159 kez görüntülendi
30, Eylül, 2014 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde Ertunç tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 183 kez görüntülendi
12, Eylül, 2014 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde mühendis kafası tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 342 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 1,361 kez görüntülendi
24, Aralık, 2017 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde elinoglu C14 (69 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,909 soru

8,175 cevap

3,722 yorum

8,521 kullanıcı

Son Sayfalar

Lamine Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Yok Edilir ?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | aluminum sliding windows | ahşap merdiven

elle açılır tente fiyatları
...