Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Büyük firmalarda staj için ?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
3 beğenilme 0 beğenilmeme
211 kez görüntülendi
11 ay önce Staj kategorisinde DeniztheScientist C14 (45 puan) tarafından soruldu

ENKA, Yapı Merkezi, Rönesans gibi şirketlerin staja alma kriterleri neler acaba? Ortalamam şimdilik gayet iyi, öyle devam ederse başka neler yapmam lazım nelere bakarlar genelde? 

Ve eğer zaman bulabilirsem dönem dışı staj yapmak da mantıklı geliyor bir yer ayarlayabilmek için neler yapmam gerekiyor? 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
11 ay önce loscromwell C30 (1,460 puan) tarafından cevaplandı
Genelde iyi bağlantılar  tanıdık vs. gerekiyor. Ama bu şirketlerin yöneticilerinin katıldığı seminer, konferans vb. iyi takip etmeni öneririm. Bu programlardan sonra yanlarına gidip kendini iyi ifade ederek tanıtırsan etkili olacağını düşünüyorum.
11 ay önce DeniztheScientist C14 (45 puan) tarafından yorumlandı
Teşekkürler. Aslında konferanslarına gitme imkanım oluyor ve daha da olacak gibi ancak program sonrası yakalayıp diyaloğa geçmek olayı biraz sıkıntı. Yine de kontakt kurma konusunda uğraşacağım sağolun.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
11 ay önce Çırak C20 (525 puan) tarafından cevaplandı
ilk kriter her zaman torpil. Bu yoksa 2. kritere geçiyorlar.

Bu da iyi okullar ve  proje notları. Bunun dışında adı üstünde staj bu herhangi bir kriteri yok. Staja kabul aldıktan sonra, mesela Enka'da uymanız gereken kurallar tadında bi' tane a4 kağıdı verirler elinize, staj bölgenize göre yapmanız/yapmamız gereken intibak kuralları yazar. 

iyi yerde staj yapmak özellikle ara dönemde pek fazla(aslında hiçbir yazacağımda kıyamıyorum size) işe yaramaz. aslolan staj yaptığın yerden ''gel bizimle çalış devam et'' teklifi alabilmektir, bunun da ihtimali son döneme rastgetirirseniz artar. Birazcık acı ama gerçek.
11 ay önce DeniztheScientist C14 (45 puan) tarafından yorumlandı
Mesleğimize atıldığımızda sahip olacağımız iş için değerlendirilen önemli kriterlerden stajın ilk adımının torpil olması üzücü ancak bu ülkede şaşırtıcı değil. Proje notları derken nelerden kastettiniz bilmiyorum ancak stajda okulla birlikte ortalamaya da baktıklarını düşünüyorum ve şu an ortalamam da olabildiğince iyi durumda tabi düşmeyeceğinin de garantisi yok. İTÜ'de okuduğum için de torpilsiz ihtimallerin de olduğunu düşünüyorum şimdilik göreceğiz. Tabi yine de anlaşılan iletişime geçebilmek önemli onun için de girişimlerde bulunmaya çalışacağım. Yorumunuz için teşekkürler.

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 631 kez görüntülendi
3 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 215 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 208 kez görüntülendi
10 ay önce Staj kategorisinde OGUZİNS C18 (296 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 103 kez görüntülendi
15, Haziran, 2018 Staj kategorisinde 1kisilik C14 (4 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 4 beğenilmeme
1 cevap 455 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 08/2019
 1. Gökhan Irmak

  36 Puan

 2. nasibe

  18 Puan

 3. ozankaya

  12 Puan

 4. Pug Life

  11 Puan

 5. osmanpekşen

  10 Puan
metraj kursu


hakediş kursu

4,097 soru

7,182 cevap

3,199 yorum

6,482 kullanıcı

196 Çevrimiçi Kullanıcı
1 Kayıtlı Üye & 195 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...