Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

Büyük firmalarda staj için ?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
3 beğenilme 0 beğenilmeme
287 kez görüntülendi
20, Ağustos, 2018 Staj kategorisinde DeniztheScientist C14 (45 puan) tarafından soruldu

ENKA, Yapı Merkezi, Rönesans gibi şirketlerin staja alma kriterleri neler acaba? Ortalamam şimdilik gayet iyi, öyle devam ederse başka neler yapmam lazım nelere bakarlar genelde? 

Ve eğer zaman bulabilirsem dönem dışı staj yapmak da mantıklı geliyor bir yer ayarlayabilmek için neler yapmam gerekiyor? 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
20, Ağustos, 2018 loscromwell C35 (1,542 puan) tarafından cevaplandı
Genelde iyi bağlantılar  tanıdık vs. gerekiyor. Ama bu şirketlerin yöneticilerinin katıldığı seminer, konferans vb. iyi takip etmeni öneririm. Bu programlardan sonra yanlarına gidip kendini iyi ifade ederek tanıtırsan etkili olacağını düşünüyorum.
23, Ağustos, 2018 DeniztheScientist C14 (45 puan) tarafından yorumlandı
Teşekkürler. Aslında konferanslarına gitme imkanım oluyor ve daha da olacak gibi ancak program sonrası yakalayıp diyaloğa geçmek olayı biraz sıkıntı. Yine de kontakt kurma konusunda uğraşacağım sağolun.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
22, Ağustos, 2018 Çırak C20 (525 puan) tarafından cevaplandı
ilk kriter her zaman torpil. Bu yoksa 2. kritere geçiyorlar.

Bu da iyi okullar ve  proje notları. Bunun dışında adı üstünde staj bu herhangi bir kriteri yok. Staja kabul aldıktan sonra, mesela Enka'da uymanız gereken kurallar tadında bi' tane a4 kağıdı verirler elinize, staj bölgenize göre yapmanız/yapmamız gereken intibak kuralları yazar. 

iyi yerde staj yapmak özellikle ara dönemde pek fazla(aslında hiçbir yazacağımda kıyamıyorum size) işe yaramaz. aslolan staj yaptığın yerden ''gel bizimle çalış devam et'' teklifi alabilmektir, bunun da ihtimali son döneme rastgetirirseniz artar. Birazcık acı ama gerçek.
23, Ağustos, 2018 DeniztheScientist C14 (45 puan) tarafından yorumlandı
Mesleğimize atıldığımızda sahip olacağımız iş için değerlendirilen önemli kriterlerden stajın ilk adımının torpil olması üzücü ancak bu ülkede şaşırtıcı değil. Proje notları derken nelerden kastettiniz bilmiyorum ancak stajda okulla birlikte ortalamaya da baktıklarını düşünüyorum ve şu an ortalamam da olabildiğince iyi durumda tabi düşmeyeceğinin de garantisi yok. İTÜ'de okuduğum için de torpilsiz ihtimallerin de olduğunu düşünüyorum şimdilik göreceğiz. Tabi yine de anlaşılan iletişime geçebilmek önemli onun için de girişimlerde bulunmaya çalışacağım. Yorumunuz için teşekkürler.


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 670 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 150 kez görüntülendi
4 ay önce Staj kategorisinde Deniz can AKBULUT C14 (30 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 117 kez görüntülendi
4 ay önce Staj kategorisinde Deniz can AKBULUT C14 (30 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 343 kez görüntülendi
21, Şubat, 2019 Staj kategorisinde HiçMimar C14 (6 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 311 kez görüntülendi
8, Ekim, 2018 Staj kategorisinde OGUZİNS C18 (296 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,354 soru

7,579 cevap

3,388 yorum

7,075 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...