Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

10 cm perde duvar evi taşırmı?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
436 kez görüntülendi
6, Kasım, 2018 Yapı Statiği kategorisinde Chelik C14 (6 puan) tarafından soruldu

Merhaba, Yeni aldığım bahçeye 9x6 m boyutlarında bahçe evi yapmak istiyorum. dış duvarları 10 cm kalınlığığında hasır perde beton, iç duvarları alçıpan banyo tuvaleti bims ile, çatıyı sandviç panel ile yapmayı düşünüyorum. Sorum şu çatıya kullanacağım sandviçleri duvar kalıbı için kullansam olurmu, ayrıca duvar içine 1 sıra demir yeterlimi? Ayrıca demir 8mm olursa(yada kaç mm olmalı) binayı taşırmı? 10 cm kalın duvar binayı taşırmı?

Bu boyutlarda kabaca hesapladığım işçilik hariç beton, demir, panel, alçıpan, kapı pencere 10 bin TL civarı. Mümkün olduğunca 2. el malzeme kullanmayı düşünüyorm. 

Cevaplarınız için teşekkürlerimage


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

3 beğenilme 0 beğenilmeme
6, Kasım, 2018 İnşaat Mühendisi C50 (16,293 puan) tarafından cevaplandı
yanlış anlamayın; mesleğinizi bilmiyorum. sizi de anlıyoru mkendiniz birşeyler yapmak istiyorsunuz; bizim milletin karakterin de var.

fakat bu tarz bir hesap olmaz; ben burda taşır desem güvenip yapacak mısınuz? lütfe bir kaç bin tl de gidip bir mühendis tanıdıga verin, hesabını kitabını yapsın, ilşi kontrol etsin sizde başınız agrımadan güvenle içinde oturun.

e ben de ekmeğini evde yapayım fırına gitmeyim; ötekisi kendi söküğünü diksin terziye ne gerek var. kişi kendinin doktorudur hastaneye uğramayalım. avukata ne lazım, 2 tane örnek dava bul emsal göster gir duruşmaya falan filan....

millet ne iş yapacak, siz işinizi yapın hocam; mühendis de mühendislik mimar da mimarlık.

not: ilginizi takdir ediyorum, kişisel olarak kontrol ve takibi bırakmayın ama dediğim gibi profesyonel bir destek alın.

bu forumlar bilgi ve tecrübe paylaşımı içindir fakat tabir-i caizse bedava mühendislik hizmeti için değil.  ikisi arasında fark var 
6, Kasım, 2018 Chelik C14 (6 puan) tarafından yorumlandı
Haklısınız, Olması gereken sizin dediğiniz gibi ancak hayat o kadar pahalıki. Elin gavurunda gelir ile gider orantılı, ama bizde gelirler insanları buna itiyor. 40m2 prefaabrik eve 46 bin lira istiyorlar. Yuh yani. Oysa prefabrik ev hem iğrenç kokuyor hem orasından burasından börtü böcek giriyor. Yanıma 1 kişi daha olsa ben bu evi yaparım hepi topu bahçe evi olacak. 

Neyse bakalım. 

Teşekkürler ilginiz için. 


İlgili sorular

3 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 575 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 227 kez görüntülendi
16, Temmuz, 2018 Yapı Statiği kategorisinde Ssxx C14 (25 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 756 kez görüntülendi
16, Ağustos, 2017 Yapı Statiği kategorisinde misafir tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 708 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 842 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,354 soru

7,579 cevap

3,388 yorum

7,075 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...