Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

kiriş çatlakları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
32 kez görüntülendi
1 hafta önce Betonarme Yapılar kategorisinde Mr.bohem C18 (308 puan) tarafından soruldu
1 hafta önce Mr.bohem tarafından düzenlendi

hocalarım 3 sene önce bitmiş ve kullanıma açılan bir okul binasından hasar tespitinin yapılması için bir yazı geldi. henüz herhangi bir deprem yaşamadı bu bina. oturmaya bağlı koridor duvarlarında ciddi çatlaklar var.fotografları yükleyeceğim. ben asma tavanı da söktürterek kirişlere bakmak istedim. fotoğrafları paylaşacağım sizlerde incelersiniz, kılcal çatlaklar gördüm. tam karar veremedim rötre çatlakları mıdır, kesme ya da moment çatlakları mıdır? bir ekipmanımızda da yok, örneğin bir schmidt çekici olsa beton dayanımına baksak ya da röntgen cihazı olsa donatı aralıklarını kontrol edip statik projeyle uyumuna baksak ama böyle bir imkanımız yok. gözüm kapalı bir şekilde binada sıkıntı yoktur demek istemiyorum. imkanlar doğrultusunda incelemeye çalışıyorum.sizin değerli görüşleriniz önemli. yardımcı olursanız sevinirim. 

NOT: okulun drenaj sisteminin olmadığını öğrendim. bina cevresindeki düşey yağmur iniş borularının uçları tabii zemine açılıyor direk. tahliye edilmeyen yağmur sularının da oturmanın derecesini arttıracağını düşünüyorum.bunu raporuma ekleyeceğim. beni asıl düşündüren bu binanın şu anki durumunun depremde nasıl bir tepki vereceği. 

image image image

Çok fazla yükleme oldu - lütfen bir saat içinde tekrar deneyiniz

Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

İnşaat Oyunu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 203 kez görüntülendi
7 ay önce Yapı Statiği kategorisinde taner0605 C14 (3 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 279 kez görüntülendi
13, Mayıs, 2019 Betonarme Yapılar kategorisinde kysnr C14 (3 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 924 kez görüntülendi
12, Eylül, 2014 Betonarme Yapılar kategorisinde misafir tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 106 kez görüntülendi
6 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde merttos C14 (25 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 237 kez görüntülendi
15, Ağustos, 2019 Betonarme Yapılar kategorisinde Gumpatchat C14 (5 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
kiralık jeneratör

inşaat reklam

4,672 soru

7,912 cevap

3,575 yorum

7,768 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...