Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Bu dökülmeler normal mi

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
115 kez görüntülendi
5 ay önce Diğer kategorisinde dogaufuk C14 (3 puan) tarafından soruldu

Merhaba arkadaşlar resimlerde görmüş olduğunuz dökülmeler normal mi su boruları sanki duvardan değil de kolondan geçiyormuş gibi geliyor. Yoksa sızıntı mı var anlayamadım belediyeyi aramam gerekir mi. Yardımcı olursanız çok memnun olurumimage

image

Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
5 ay önce furkanelbir24 C20 (635 puan) tarafından cevaplandı
Rutubetten dolayı oluşan dökülmeler ve duvarda oluşmuş. Yapısal olarak büyük bir sıkıntı oluşturmaz. Ama rutubet vs gibi dış etkiler yine tabi iyi bir şey değil yapı elemanları için.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
5 ay önce Mr.bohem C18 (493 puan) tarafından cevaplandı
giriş kat yada tabii zemin altındaki bir katta mı bu daire? bu şekilde nemlenmenin değişik sebepleri olabilir. bu duvarların arka tarafını bilmek lazım,orada bulunan su tesisatlarından bir kaçak olabilir. bu nemli yüzeyler dış mekana açılıyorsa oradan su alma durumu olabilir. bodrum katta ise zeminden veya subasman perdelerinden su girmiş olabilir. yoğunluk alt taraflarda görünüyor. yakın zamanda bu mahali su basmışsa bu su tahliye edilse dahi döşeme suyu emdiği duvarlardan bi süre kusma devam edebilir. (bu arada biraz şantiye tabirileri kullanıyorum kusura bakmayın). bu çok rutubetlenme tarzı bir durum gözükmedi bana.köşebentlerde paslanma var,alt bölgelerde ıslaklıklar görünüyor sanki. sonuç olarak suyu mümkün olduğu kadar yapıdan uzak tutmak zorundayız. şimdi sadece alçı+boya tamiratı ile düzeltilebilecek bu durum eğer önlem alınmazsa taşıyıcı sistemdeki donatılara da etki ederek korozyana sebebiyet verebilir. bu da donatı çaplarının zamanla küçülerek yapının dayanımına olumsuz etki edebilir.
5 ay önce dogaufuk C14 (3 puan) tarafından yorumlandı
Giriş kattayız altta dükkanlar var. Bu oda salon ancak üst katımıza banyo denk geliyor  sanırım onunla alakalı. Biz kiracıyız acaba ev sahibine haber vermek ve test vs. yaptırmak gerekir mi. İstanbul depreminden korktuğum için dikkate almak zorunda hissettim açıkçası. Ne dersiniz hocam
5 ay önce Mr.bohem C18 (493 puan) tarafından yorumlandı
büyük ihtimal yukarıdaki ıslak hacimlerden gelen su sızıntısı olabilir o zaman hocam.su akışının kesilmesi gerekiyor öncelikle. tavanda da benzer rutubetlenme var mı bu odalarda ?
5 ay önce dogaufuk C14 (3 puan) tarafından yorumlandı
Hayır hocam sadece bu gösterdiğim kolonda var bu durum sağolun ilgilendiginiz için şimdilik akışına bırakıyorum o zaman napalımYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 159 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 530 kez görüntülendi
26, Kasım, 2018 İmalat Hataları kategorisinde Seyfettin C14 (12 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,480 kez görüntülendi
9, Ekim, 2019 Diğer kategorisinde Arczey C14 (5 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 155 kez görüntülendi
5 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde rhothomir26 C14 (10 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 149 kez görüntülendi
5 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde rhothomir26 C14 (10 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,907 soru

8,173 cevap

3,722 yorum

8,518 kullanıcı

Son Sayfalar

Lamine Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Yok Edilir ?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | aluminum sliding windows | ahşap merdiven

elle açılır tente fiyatları
...