Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Mimarlıkta malzeme siparişleri ve işe giriş işlemleri nasıl yapılır?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
82 kez görüntülendi
4 ay önce Kariyer ve İş İlanları kategorisinde ArtandArc C14 (32 puan) tarafından soruldu
   Merhabalar.

   Mimarım, iş aramaktayım ve deneyimsiz bir mimar için bir iş ilanında şu ifadeleri gördüm: "Malzeme siparişleri, işe giriş işlemleri ve sahaya bakmak için alınacak." İnşaat sektöründe henüz çok fazla bulunmadığımdan dolayı bu konuda fikir edinemedim ve sormak istedim. 

   Mimarlıkta malzeme siparişleri nasıl yapılıyor ve "işe giriş işlemleri" ifadesi ile ne anlatılmak isteniyor? Deneyimi olmayan bir mimarın böyle bir işe girmesi ona ne gibi katkılar sağlayabilir?

   Teşekkür ederim.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 ay önce urbandokum C14 (9 puan) tarafından cevaplandı
aslında bir bakıma lojistlik diyelim. bunu yapan mımarlarda vardır yada şantiye deki siparişinizi merkez satınalmaya geçmeniz gerekir. 

gireceğiniz firmanın projesinin büyüklüğüne göre değişebilir. aslında iş ilanınızdan da işe alıma ve siparişe ve sahaya bakacak iseniz projenin küçük olduğu fakat sizin için büyük bir tecrübe olacağı kesin. Projeniz bellidir en basit şekilde kaba taslak ihtiyaç listeniz bellidir. excel de bir stok formülüzasyonu ile basit bir şekilde yapabilirsiniz. bu sayade ihtiyaç olan malzemeyi girebilir, kullanılanı ve kalanı rahat bir şekilde görebilrsiniz.YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 300 kez görüntülendi
23, Mayıs, 2018 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde heyfuro C14 (5 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,013 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 169 kez görüntülendi
3, Ağustos, 2017 Planlama&Maliyet Kontrol kategorisinde yönetici1981 tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 733 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,894 soru

8,155 cevap

3,717 yorum

8,446 kullanıcı

Son Sayfalar

Erkeklere alınabilecek Hediyeler

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | tiny house | kadıköy su tesisatçısı | aluminum sliding windows | tiny house |

elle açılır tente fiyatları

...