Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Betona su katılması

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.

instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz, instagram takipçi satın al, instagram takipçi arttırma


0 beğenilme 0 beğenilmeme
383 kez görüntülendi
25, Haziran, 2021 Kaba İnşaat kategorisinde bir mühendis C14 (15 puan) tarafından soruldu
Herkese merhabalar. Ben yeni mezun bir saha mühendisiyim. Beton dökümünde betonun başında sürekli bekliyorum fakat yine de gözden kaçırırsam eğer betona su verilip verilmediğini nasıl anlayabiliriz? Cevaplarınız benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

YAPISOR'u Takip Et, Bilgi ve Fırsatları Kaçırma :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
25, Haziran, 2021 Mr.bohem C20 (541 puan) tarafından cevaplandı
3, Ağustos, 2021 bir mühendis tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
sürekli tetikte olmanız lazım. çoğu zaman suyu kalıpçılar ister,işaret ederler. ama bazen de işgüzar mikser şoförleri vanayı kendi kendilerine açabilir. eğer uzaktaysanız ve mikserin sesinde bir artış meydana geldiyse ve daha hızlı dönmeye başladıysa muhtemelen vanayı açmış su katıyordur. nacizane size bir kaç tavsiye vereyim. 

-hiçbir zaman laboratuvar çalışanına numuneyi mikserin betonu ilk döktüğü andan aldırmayın. beklettirin. yarıya gelsin, sonlarına gelsin ondan sonra aldırın ki şöfor zaten numune alındı diye rahat rahat su basmasın. (labaratuvar çalışanları yoğunluktan dolayı numune sayılarını hemen tamamlayıp başka işlere gitme derdindedir sürekli, göndermeyin sonuna kadar beklemek zorunda)

-numuneleri ilk arabalardan peş peşe aldırıp sayıyı tamamlamayın, aldıgınız numuneyi de gerek görürseniz döktürüp alabilirsiniz ama yine de hep boş kaplar bi kenarda kalsın. laboratuvar belirlemesin hangi mikserden numune alacağını,siz şüphelendiğinz mikserleri gelişigüzel bir şekilde seçin

-şoforleri tutanak tutup fotograf çekerek, çevre ve şehircilik bakanlığına şikayet etmekle tehdit edin. hatta su katan bir şoför gördüğünüzde yapabiliyorsanız ki yapmanız lazım, betonu durdurun o mikseri geri gönderin. plakasını da alın,bu beton bitene kadar bu mikseri kabul etmiyorum diyin,daha gelmesin. iş vereninden bi azar yesin kendine gelir.

-tabliyede durmayın,betonun kıvamından su katıldığını anlamanız çok zor.bir de C4 betonsa zaten su gibi gelir.slumpı çok yüksektir. mikserin üst kısmını gören bi yere geçin sandalyenizi atın vananın ucunu gözleyin oradan.

çok önemli bir konuya dikkat çekmişsiniz aslında. su betonun dayanımını ciddi manada düşüren bir katkı. malesef şantiyelerde bu durum gözardı ediliyor. tüm meslektaşlarım bu konuda sizin gibi duyarlı olmalı ve bir an olsun mikserlerin başını bırakmamalı
25, Haziran, 2021 bir mühendis C14 (15 puan) tarafından yorumlandı
Tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok faydalı bilgiler vermişsiniz mutlaka dikkate alacağım.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
19, Temmuz, 2021 İnşaat Mühendisi C50 (17,628 puan) tarafından cevaplandı

zamanla, hangi slumpın nasıl bir akışkanlıkta olduguna gözün alışacak, ve su katıldıgını betonun akışından anlar hale geleceksin :)

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 453 kez görüntülendi
14, Nisan, 2020 Diğer kategorisinde kaya190758 C14 (8 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,280 kez görüntülendi
20, Haziran, 2019 İmalat Hataları kategorisinde ismailma95 C14 (15 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 299 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 549 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,743 kez görüntülendi
22, Aralık, 2017 Diğer kategorisinde emre5499 C14 (42 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

5,112 soru

8,409 cevap

3,766 yorum

8,863 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comTiny House | üçgen ev fiyatı | prefabrik ev fiyatları | tente fiyatları | pergole fiyatları | briket makinası | insaatgundemi.com | aykutozdemir.com.tr | mobilyadekorasyoncu.net | bilgiburada.net | insaatblogu.com | insaatsektoru.net

...