Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İnşaat Mühendisliği Çizim

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5,455 kez görüntülendi
11, Temmuz, 2015 Yapı Statiği kategorisinde avarehuso C14 (3 puan) tarafından soruldu
Arkadaşlar elle çizim benim en nefret ettiğim ve en beceriksiz olduğum şey.İnternette biraz bakındım çizimle ilgili tek ders varmış sanırım.Bazı üniversiteler autocad ile yapıyormuş bazıları elle veriyormuş dersi.Ben elle çizimden nefret ettiğim için autocad ile veren üniversiteleri mi araştırmalıyım ? İTÜ-Boğaziçi gibi üniversiteler dersi nasıl veriyor bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


4 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
11, Temmuz, 2015 C0SeF C16 (181 puan) tarafından cevaplandı
Üniversite tercihini çizim programına göre yapman çok mantıklı değil bence. Çizim dersi dediğin 1 dönem sürüyo zaten. Elle bile olsa 1 dönem katlanırsın. Kaldıki inşaat mühendisliğinin asıl olayı çizim değil hesaptır.
12, Temmuz, 2015 avarehuso C14 (3 puan) tarafından yorumlandı
Peki hocam zor bir ders mi sizce elle çizim hani çizimle alakalı olmayan biri için ? Gerçi düşününce bizden ressam gibi çizim yapmamızı beklemiyorlar.Araç-gereç var onunla çiziyoruz.
13, Temmuz, 2015 C0SeF C16 (181 puan) tarafından yorumlandı
Dediğin gibi ressam gibi çizim yapman gerekmiyor ,cetvelle çizim yapıcaksın . Bende pek sevmezdim ama bi şekilde geçtik. Sende bi şekilde geçeceksindir . Zaten çizim dersini ilk 2 seneden birinde veriyolar , alan derslerinde başlamamış oluyor o ara , bi sıkıntı yaşıyacağını sanmam.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
15, Temmuz, 2015 638deu C14 (20 puan) tarafından cevaplandı
Elle çizim sizi korkutmasın.En fazla birkaç ay T cetveliyle cebelleşirsin hepsi o! Ayrıca teknik resim ve yapı elemanları dersi dışında çizim yapmıyorsun hatırladığım kadarıyla.Bence kriterin bu olmamalı.Çünkü senin işin hesap kitap.Ve meslekte zaten bilgisayar programları kullanacaksın.Ayrıca okulda yaptığın elle çizimler meseleleri daha iyi kavramanı sağlar.İnsan emek verdiği ve zorlandığı şeyleri kolay kolay unutmaz
0 beğenilme 0 beğenilmeme
15, Kasım, 2015 civilmehmetkara C30 (1,355 puan) tarafından cevaplandı

Teknik Resim adı altında bir dönem süren ve belkide bu bir dönemin yarısı elle çizim yarısı Autocad kullanımı üzerine olabilecek bir ders. Bende elle çizimden nefret ediyorum ve beceremiyorum ama Teknik Resim dersim AA geldi. İnşaat Mühendisliğinin elle çizimle bir alakası yok ve bu ders seni korkutmasınsmiley

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25, Kasım, 2015 mustafagokmen C14 (4 puan) tarafından cevaplandı
İtü de kamyoncu lakaplı bir hoca var ondan almazsan rahat edersin, yani hocaya bağlı biraz dersin işlenişi. Başka bir hoca da ilk beş hafta elle çizim yaptırdı sonra autocadden devam ettik. Olması gereken de bu bence. Plan kesit çizimi ve ölçülendirme kurallarını elle yaparak daha iyi öğreniyosun.(genel olarak elle çizimini ve hesabını yaptığın bir şeyi daha iyi öğrenirsin zaten) Sonra autocadden çok basit bir  kat planı, cephe ve kesit çizimleri  yapmıştık. Genel olarak böyle,. Çizim konusuna gelince, bizim işimiz çizim değil tabi, ama en az bir tekniker kadar çizimden anlaman gerekiyor. Son olarak autocad e orta düzeyde bile olsa hakim olmalısın.YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 1,208 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 2,839 kez görüntülendi
14, Kasım, 2015 Autocad kategorisinde aslı bayram C14 (9 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 405 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 3,593 kez görüntülendi
23, Ekim, 2014 Autocad kategorisinde Ahmet Çakıcı C16 (128 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 564 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,144 cevap

3,712 yorum

8,268 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...