Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Yapı denetimde yarı zamanlı çalışabilir miyim

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,420 kez görüntülendi
1, Mayıs, 2016 Yapı Denetim kategorisinde Fahrettin C14 (4 puan) tarafından soruldu
Merhaba, yeni mezun inşaat mühendisiyim, çalışmakta olduğum işte diplomamı kullanmıyorum. yarı zamanlı olarak yapı denetim firmasında çalışabilir miyim?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
3, Mayıs, 2016 halukdikmen C14 (51 puan) tarafından cevaplandı
3, Mayıs, 2016 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliğinin 16.2 maddesinde:

Yapı denetim kuruluşunda görev alacak denetçi mimar ve denetçi mühendisler,  denetim sorumluluğu üstlenileceğine ilişkin olarak ek14’de gösterilen form12’ye uygun taahhütnameyi, İl Yapı Denetim Komisyonuna sunulmak üzere yapı denetim kuruluşuna vermek zorundadır.

Söz konusu taahhütnamede ise:

Yapı denetim kuruluşunun denetleyeceği yapılarda kontrol/yardımcı kontrol elemanı olarak çalışacağımı, kontrol/yardımcı kontrol elemanlığı görevini ifa ederken, başkaca mesleki ve inşaat işleri ile ilgili ticari faaliyette bulunmayacağımı, aynı anda bir başka yapı denetim kuruluşunda görev almayacağımı, denilmektedir

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1, Mayıs, 2016 muratulutas24 C30 (1,054 puan) tarafından cevaplandı
üstat ben yapı denetimde çalıştığım zamanlarda tse de dış uzman olarak çalışıp çalışamayacağımı bayındırlığa dilekçeyle başvurmuştum gelen cevapta olmayacağını belirtmişlerdi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1, Mayıs, 2016 İnşaat Mühendisi C50 (15,612 puan) tarafından cevaplandı
bir yerde çalışırken başka bir yerde yapıdenetime  diplomasını kiralayanlar var; nasıl yapıyorlar bilmiyorum tabi. ya çalıştıkları yerde sigortaları yokİ ya da bu durumu sallayan kimse yok.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Temmuz, 2016 unsalyildiz C14 (33 puan) tarafından cevaplandı
Sigortalı oluyorlar prim üstü yatırılıyor.Sıkıntı olmuyor yani.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 448 kez görüntülendi
26, Ekim, 2017 Yapı Denetim kategorisinde Agnew C14 (4 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 7,055 kez görüntülendi
13, Haziran, 2015 Yapı Denetim kategorisinde engin_eer C14 (92 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 113 kez görüntülendi
9, Eylül, 2018 Diğer kategorisinde Çırak C20 (525 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 720 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 265 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 09/2019
  1. İnşaat Mühendisi

    124 Puan

  2. ayhanoncu

    40 Puan

  3. gnr.snm

    33 Puan

  4. CanerG

    15 Puan

  5. xbayman

    11 Puan




metraj kursu


hakediş kursu

4,139 soru

7,251 cevap

3,233 yorum

6,542 kullanıcı

319 Çevrimiçi Kullanıcı
1 Kayıtlı Üye & 318 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...