Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

Temel altı yalıtımı

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
393 kez görüntülendi
17, Ekim, 2014 Malzeme Bilimi kategorisinde Snr Kskl C20 (735 puan) tarafından soruldu
Temel altı yalıtımı konusunda detaylı bilgi verebilir misiniz?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
17, Ekim, 2014 Gökhan Irmak C50 (8,017 puan) tarafından cevaplandı

PVC membran,Geotekstil Keçe ruloları zarar görmemeleri için uygun şekilde ambalaj yapılmalı ve yatay yüklenmelidir. PVC membran, delinmeden, kirden, yağdan, çamurdan, mekanik aşınmadan, aşırı sıcaktan, soğuktan ve diğer zararlardan korunacak şekilde depolanmalıdır.

TEMEL SU YALITIMI HAZIRLIK

Düzgün perdah yapılmış grobeton döküldükten sonra, gerekli yüzey temizlikleri, ve yüzey bozuklukları tamir harcıyla doldurulur,asansör çukurunun merkez köşelerine pah yapılır ve uygulama firmasına yalıtım yapılacak bölge teslim edilir. Yalıtım yapılan temellerde, temel kalıbı söküldükten sonra drenaj levhası veya koruma duvarı ile yalıtımın korunması sağlanmalıdır.

TEMEL SU YALITIMI UYGULAMA

Düzgün grobeton zemin üzerine, Uygulama firması tarafından, 150 ila 500 gr/m2 Geotekstil keçe 7-10 cm bini yapılarak, uygulama yapılacak zemin, asansör çukuru, radye kalıbı ve alanın tamamı kaplanır.. Keçenin üzerine; 1,50 ila 3,00 mm PVC membran ruloları serbest serilir ve ek yerleri 7-12 cm bindirilerek çift kaynak robotu ile kaynak yapılır. yine aynı şekilde koruma betonu dökülmeden, yalıtımın zarar görmemesi ve delinmemesi için son kat 150- 300 gr/m2 koruma keçesi ile tüm alan kapatılır. Temelde yalıtım işlemi tamamlandıktan sonra yüklenici tarafından uygun dozda koruma betonu dökülür.

  • Temelden gelen Geotektil keçe + PVC membran + Geotekstil keçe temel üst kotunda geçici olarak kilitlenecektir.

PERDE SU YALITIM HAZIRLIK

Perdede gerekli yüzey temizlikleri ve yüzey bozuklukları tamir harcı ile doldurulur, Tayrot ve tiş delikleri özel tamir harçları ile kapatılır. Perde ile temel arasında meydana gelen genleşme derzlerine ve perde merkez köşelerine pah yapılır ve uygulama firmasına yalıtım yapılacak bölge teslim edilir.yalıtım yapılan perdelerin, drenaj levhası veya koruma duvarı ile korunması sağlanır.İlgili sorular

3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 2,374 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 180 kez görüntülendi
2 ay önce Ulaştırma Yapıları kategorisinde free.member C14 (5 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,090 kez görüntülendi
1, Mart, 2018 İmalat Hataları kategorisinde Onurua14 C14 (18 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 182 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 256 kez görüntülendi
21, Nisan, 2017 İzolasyon&Yalıtım kategorisinde tolga gunay C14 (20 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,338 soru

7,565 cevap

3,384 yorum

6,995 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...