Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Teknik Üniversitelerin Faydaları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
2 beğenilme 1 beğenilmeme
344 kez görüntülendi
7 ay önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde Ömerfg C16 (116 puan) tarafından soruldu
Merhabalar. İnşaat Mühendisliği için teknik üniversitelerin faydaları nelerdir. Diğer Üniversitelerden ne farkı vardır. Sizce bitirmesi diğer okullara göre daha mı zor. İlerde ne gibi faydaları olur. 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
7 ay önce hasipsaci C30 (1,144 puan) tarafından cevaplandı
7 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Türkiye genelinde sadece İnşaat Mühendisliği açında değil de tüm bölümlerde eğitim kalitesi bir değildir. Teknik üniversiteler diğer normal üniversitelere göre hiç şüphesiz daha kaliteli eğitim sunmaktadırlar. Çünkü eğitim sunma olanakları ve laboratuvar koşulları daha donanımlıdır bu da eğitim sunma kalitesini artırır. Aynı şey eğitimciler için de geçerli çünkü her zaman daha iyi bir yerde eğitim göre ve eğitim verme arzusu içinde olur bireyler. eğitim ne kadar kaliteliyse kişiye o kadar zor gelir, kişi ne kadar zorlanırsa o kadar araştırma ve öğrenme çabası içine girer bu da ona zorluğun üstesinde kolay gelinmesini ve mezun olduğunda daha donanımlı olmasını sağlar. Biz nerede olursak olalım üstümüze düşeni vaktinde yapmalıyız. Her şey vaktinde güzeldir. Başaracağınıza inanıp o yolda devam ettiğiniz sürece her zorluk size kolaylıklar sunmanın yollarını açacaktır. 
1 beğenilme 0 beğenilmeme
6 ay önce enesubasi C30 (1,234 puan) tarafından cevaplandı
6 ay önce enesubasi tarafından düzenlendi

Her teknik üniversitemiz içinde teknik ibaresi barındırmayan okullarımıza nazaran daha kötü olduğu gibi her içinde teknik ibaresi barındırmayan okullarımız da teknik okullarımıza oranla kötü olabilir. Bu duruma okul okul bakmakta fayda var bence ama genel olarak bizim ülkemizde ki teknik üniversiteler dil seviyesi yüksek bir nebze olsun diğer okullara göre teknolab veya lab imkanları genele vurduğumuzda daha iyi eğitim seviyeleri çoğu okullara nazaran daha yüksek teoriğe bir nebze doyabileceğiniz yanına da pratik ekleme fırsatları verilen okullarımızdır ülkemizde ki teknik üniversiteler.

Fark tamamen okulun imkanlarının mühendislik anlamında daha fazla olmasından kaynaklanıyor bence diğer okullara nazaran daha zordur bence ben yaşamadım bilmiyorum tabi ki ama görünen köy de klavuz istemiyor şimdi değil mi?  :) 


Okunmalı mı? Normal bir okuldan mezun olan bir öğrencide başarılı yerlere gelebiliyor çünkü sektörde hiç bir fark yok bu yüzden illa teknik üniversite mezunu olma şartı yok iş insanın kendisinde bitiyor özellikle inşaat mühendisliği bölümü için bu böyle ama ODTÜ İTÜ YTÜ şimdi GTÜ de açılıyor bu okullar gelecekse de başka okulun tercih edilmesinden yana değilim İYTE de çok iyidir iş hayatınızın başında işe yarayabilir ama tecrübelendikçe tecrübelilerle daha çok iş kovalayacağınız için tecrübe eşitliği girdiği anda diplomanın nerden olduğu önemli olmuyor ama yine de bu okullardan mezun olan bir insan kendini gerçekten mesleğine verirse daha çabuk atlayacağını düşünüyorum.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 3,077 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 329 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 20 kez görüntülendi
2 hafta önce Diğer kategorisinde modoste C18 (334 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 129 kez görüntülendi
1 ay önce Metraj&Hakediş kategorisinde muhendis.adayi C20 (511 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 84 kez görüntülendi

metraj kursu metraj kursuYapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 03/2019
 1. Gökhan Irmak

  459 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  250 Puan

 3. nasibe

  77 Puan

 4. asiogü

  77 Puan

 5. ŞefKaraman

  58 Puan
metraj kursu


hakediş kursu

3,925 soru

6,969 cevap

3,064 yorum

6,143 kullanıcı

124 Çevrimiçi Kullanıcı
2 Kayıtlı Üye & 122 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...