Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Bu sektörde var olabilmek

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
478 kez görüntülendi
22, Nisan, 2019 İnşaat Mühendisliği kategorisinde irem88 C14 (21 puan) tarafından soruldu
Herkese merhaba,bu yaz stajım için çeşitli yerlere gidip yüz yüze görüştüm(daha etkili olması için) gittiğim şantiyeler büyük projelerdi tanıdık olmadan bulabilirim dedim ve yola çıktım lakin gittiğim yerlerde ya şantiyeden içeri almadılar ya da konuştuğum zaman yüzüme bakmadılar yukarıdan yukarıdan konuştular ve hal boyle olunca kendi emeğimle degil de bir tanıdık vasıtasıyla staj yeri bulabildim.Soruma gelecek olursak ben hep kendi emeğimle bu sektörde var olabileceğimi düşünüyordum fakat konuştuğum birkaç mühendis bunun pek mümkün olamayacağını söyledi ve staj hikayeside bunu doğruladı sizce bu mümkün mü mümkünse eğer bunu nasıl başarabilirim rica etsem görüşlerinizi iyi kötü belirtebilir misiniz benimde kafamda bir şeyler oluşması için,şimdiden teşekkürler iyi günler:)
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Nisan, 2019 İnşaat Mühendisi C50 (16,622 puan) tarafından cevaplandı
İrem Hanım,

Pek çok arkadaşa, randevu almadan, bilip bilmeden, tanımadan etmeden daha iyi olur diye kafanıza göre yüzyüze başvuru amacıyla ofislere, sahalara çat kapı gitmeyin diye tavsiyede bulundum. Sebebi de benim de zamanında yaşadıgım, sizin de yaşadıgınzı olaydır. Bırakın daha faydalı olmasını, tam aksine bu şekilde özgüven yıpratması ile zararlı olmaktadır.

Hiç bir firma, ne ofiste ne sahada, ya bi stajyer ya da yeni mezun gelse de hemen işe alsak diye beklemez. Bu işler öyle yürümez. Varsa ilanı başvurursun, telefon ile başvurunu takip edersin. Çat katı gitmek tam aksine antipatik de bir durumdur. Sonuçta kumaş satıcısı değiliz, lisans mezunuyuz. İşim sonunda, güvenliğin elindeki cvyi alıp tamam biz içeri bırakırız hadi eyvallah demesi gibi değişik bir finalle kapanıyor sahne, kötü oluyor.

Bu konu vesilesi ile, fikirlerimi yine belirtmek istedim, belki yüzyüze görüşmek adına kapı kapı dolaşma fikri olan arkadaşlara yardımcı olur.

Konuya dönelim, merak etmeyin başlarda öyle olur. Fakat bir yere girip çalıştıktan sonra insan kazanmaya bakın. Orda çalışacağınız pek çok insan bir kaç sene sonra başka yerlerde olacak. Çeşitli vesileler ile başka firma çalışanları ile etkileşimde olacaksınız. Onlar da aynı şekilde başka başka yerlerde olacaklar. Siz insan kazanmaya bakın, sektöede sirkülasyon çok fazla. Bundan sonraki işlerde, o tanıstıgınız insanlar eğer iyi bir izlenim bıraktıysanız sizi kendileri çağıracaklar, ya da referans olacaklar. 

Ayrıca, işi öğrenmeye güzel tecrübeler edinmeye bakın. O tecrübeler sizi seçkin kılacak.  Siz kendinizi geliştiriseniz, bundan sonraki iş bulma sürecinde kimseye ihtiyacınız olmadan kendi bilgi ve donanımınızla seçkin olacaksınız. O nedenle bir umutsuzluga düşmeyin

Bol şans 
0 beğenilme 0 beğenilmeme
24, Nisan, 2019 Mehmet Ekinci C18 (251 puan) tarafından cevaplandı
Sadece bu işte değil her yerdeki tek kural pes etmemektir. Sonrası geliyor diye umuyorumYAPISOR'a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİ):

Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 35 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 50 TL   SATIN AL

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 264 kez görüntülendi
6, Haziran, 2018 İnşaat Mühendisliği kategorisinde Mrym2565 C14 (5 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 121 kez görüntülendi
12, Temmuz, 2018 İnşaat Mühendisliği kategorisinde enesubasi C30 (1,234 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 1 beğenilmeme
0 cevap 26 kez görüntülendi
2 hafta önce Diğer kategorisinde Baki Taşer C14 (2 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 821 kez görüntülendi
8, Temmuz, 2018 Betonarme Yapılar kategorisinde Kuud C14 (5 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 1,294 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,460 soru

7,681 cevap

3,455 yorum

7,305 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...