YAPISOR Özel Mini Yapı Malzemeleri Cekilisi icin TIKLA

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Günümüzde inşaat mühendisi olmak ? (açıklamayı okuyun )

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
27 kez görüntülendi
1 gün önce Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde Selimbartu C14 (6 puan) tarafından soruldu
Öncelikle tüm dünyayı sarsan pandemiden dolayı bütün insanlık adına geçmiş olsun diyorum inşallah ülkemizde ve dünyadaki bu sorun Allahın yardımıyla biter. Bir yıllık inşaat Teknolojisi mezunuyum Bu bir yıllık süreçte dgs ile mühendislik için ders çalışırken inşaat sektörü üzerine birçok seminerler olsun veya şantiye şefinden ustasına çırağına kadar birçok insanla muhabbet ettim ve kendi yolumda tökezledim kaldım. Aceba dedim inşaat mühendisi olma hayalinde ilerlersemmi yoksa yukarda sorduğum sorudaki acı durumu yaşamamak için tekniker olarak işime başlayıp kendimi bir mühendis seviyesine getirecek kadar geliştirip ihaleye giremeyen sahada teknikermi olsam dedim? Güzel şeflerim abilerim benim gibi okuyan öğrenci kardeşlerim helede şuan ki durumda bu virüsten dolayı yine en çabuk  ve kötü etkilenen sektör inşaat oldu ve insanı üzen bir durum. Ben şimdi şunuda düşündüm istemeyerek bakıyorum mühendislere hepsinin altında birer adet arabası evi aileyi kurmuş fakat hep Bi mühendislik okumaktan vazgeçin pişman olursunuz veya kendimizi çok çok geliştirmemiz gerektiğini ve ingilizce + 2. Bir dil öğrenme izi söylüyorlar bunu söyleyenlerin hiçbirisi de bu dediklerini yapmıyor ama şükür birşekilde çalışıyor yeteri kadar manevi değer göremesede maddi yönden karşılığını alıyor ama nedense hep boşverin diyorlar ben gibi ünivers. Okuyan öğrencilere tutup müteahhitlerin kötü olduğunu anlatıyorlar ve garibime giden artık yurtdışında bile iş imkanı kısıtlı diyorlar abicim ben şuan teknikerim ve istesem şuan bu virüs bitsin özbekistan da 2500-3000 dolara tekniker olarak hadi 2000 dolar diyim çalışabilirim iş var dil bilmiyorum ama adam demiyorki sende dil yok gelme kaldıkı mühendis olsam daha nasıl işler belkide geçelwxek Allah nasip ederse tabi ama nedense günümğzdeki mühendisler şefler hep Bi kötüleme içindeler yok 2000 lira maaşla işe başlarsın ben yeni mezun teknikerim ve tokide asgari ücretle işe başladım bu mühendisler diyorki müh olursun 2000 lria maaş verirler bu nasıl bir iş siz mi Yalansınız yoksa banamı toki fazla maaş verdi Ozman ben bin liraya başlamalıydım bu işe açıklık getirebilexek yokmu temiz kalpli insanlar yorumlarınızı bekliyorum???
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
YAPISOR'a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİ):

Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 35 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 50 TL   SATIN AL

İlgili sorular

1 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 59 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap 512 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 511 kez görüntülendi
2, Mayıs, 2016 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde tolga gunay C14 (20 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap 1,210 kez görüntülendi
28, Nisan, 2015 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde baret C14 (35 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 1 beğenilmeme
0 cevap 37 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,447 soru

7,666 cevap

3,447 yorum

7,258 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...