AYIN EN İYİ ÜYELERİ YARIŞMASI DEVAM EDİYOR, DETAYLAR İÇİN TIKLA

Ekim 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Şantiyede imalatlari takip ederken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
148 kez görüntülendi
5 ay önce Diğer kategorisinde Çırak C20 (518 puan) tarafından soruldu

Esasen sormak istediğimi başlıkta sormuş bulunuyorum. Biraz tecrübe paylaşımı yapilirsa sevirim. Gunluk defter mi tutuyorsunuz(Tutuyorsaniz nasil kategorize ediyorsunuz) yardimci bir app ya da excel sayfasi mi kullaniyorsunuz v.s


Hem adam saat hesabi cikartmaya da yardimci olabilecek yollari da paylasirsaniz sevinirim.

Iyi çalışmalar.Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

3 beğenilme 0 beğenilmeme
5 ay önce piyon13 C30 (1,040 puan) tarafından cevaplandı
5 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

şantiyenin büyüğüne küçüğüne göre değişir gerçi . ben küçük bi şantiyede çalıştım.Bi kaç tecrübemi anlatayım ....Yanım da taşıdığım ajanda defterim hep bulunurdu , o gün yapılan imalatları , kaç usta geldiğini, hangi ustaların çalıştığını ve yarına yapılacak iş listesini, gelen malzemelerin miktarları ile  yazardım . yarına kimlerin gelip gelmiceğini bilirdim  . Şantiye rapor günlüğü var. Her güne tarih atarak  oraya aynılarını yapılan ve yapılacak imalatları, hava durumu , gelen ustaların listesi imzalar ile birlikte , ve tutanak tutulmuşsa her hafta sonu genelde cuma günleri olur toplantılara katılarak Üzerlerinden özet geçerdim . ve gelecek hafta için ön görülen imalatları tartışır ona göre metraj ve malzeme siparişleri yaparak ustalarla tekrar irtibata girerdim . 

deftere yazma amacım raporların üzerinden oynama yapılırsa veya raporları kaybedersem bi küçük önlem , hem de raporları sürekli yanıma taşıyamadığım dan unuttuğum yerleri hatırlatmam da yardımcı olurdu ... küçük sır defteri gibi :)


her gün muhakkak fotoğraf çekerdim, imalatlar yapılmadan ve yapıldıktan sonra bunları toplantıda onlara verirdim hem bi kopyası benden de kalırdı . ve nereye kimlerin hangi  ustaların yapıldığını bilir ve ona göre de not ederdim . 

metrajları excell üzerinden çıkarırdım gelen gelecek malzemeleri firmaya bildirince muhakkak email yolu ile irtibata geçerdim bu sayede malzeme eksik veya yanlış gelirse , yanlış sipariş verdiklerine dair elimde kanıt olurdu . 


Toplantılarda söyleyeceklerimi A4 üzerinden Tarih ve imzam ile atardım onlarda olmasını tercih ederdim .kendimi önleme almış olurdum . 

Toplantılar da dürüstçe gereken ve yanlışları söylerdim yoksa bi ilerleme kayd edemem . Dürüstlük her zaman iyidir ...Ben yaptım ve bilmiyorsam doğruyu söylemek . 


birden fazla küçük şantiye ile imalat kontrolü ederdim ... Bu yüzden de bazen  ustalar farklı olabilirdi . gerektiği zamanlarda iş bitiminde tutanak tutardım işi bitirdiğine dair , tabi anlaşamaya göre bitirdiyse . bu sayede eğer ki usta giderse ve bana burayıda yapacaktı dair söz ederlerse tutanak , ustanın yaptığı yerleri ve imzasını gösterirdim . 

şantiyelerden ben sorumlu olunca ve çok fazla şahidim olmayınca bu tür önlemler alırdım . patronlarım benim kadar şantiyelere  hakim olamaya biliyorlardı . 

Henüz büyük şantiyede çalışmadım oradaki işler bölünmüş halde olunca herkesin ayrı görevleri oluyor benim ki ise hepsine aynı aynda ilgilenmem gereken işlerdi . tabi güven meselesi de önemli ama ben patronlarıma pek güvenmezdim :)


metraj kursu metraj kursu


İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 1,191 kez görüntülendi
1, Aralık, 2016 Diğer kategorisinde limon7 C14 (77 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 480 kez görüntülendi
18, Kasım, 2017 Diğer kategorisinde alcapone1233 C14 (61 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 cevap 660 kez görüntülendi
7 ay önce Diğer kategorisinde Emre_Aktas C14 (5 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 107 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 12/2018
 1. Gökhan Irmak

  551 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  273 Puan

 3. İnşaatTeknikeri

  213 Puan

 4. nasibe

  85 Puan

 5. Pug Life

  76 Puan

Ödüller
1.Üye: Eğitim ya da Kitap
2.Üye Kitap
3.Üye Kitap

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

metraj kursu


3,606 soru

6,452 cevap

2,815 yorum

5,369 kullanıcı

187 Çevrimiçi Kullanıcı
2 Kayıtlı Üye & 185 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...